logo wisla small

A- A A+

wizualizacja MŚD

Mistrzostwa Świata Drwali wśród Beskidzkich lasów

Ponad 100 najlepszych zawodników z całego świata, ryk pił mechanicznych, zapach ciętego drewna oraz lecące dookoła wióry to tylko zapowiedz jednego z najbardziej fascynujących widowisk na świecie – Mistrzostw Świata Drwali. Wydarzenie będzie rozgrywać się w mieście Wisła na terenie Beskidu Śląskiego. Beskidzkie lasy odkrywają bogactwa natury będące dla miłośników przyrody prawdziwą przygodą i przyjemnością. Wędrując zalesionymi wzgórzami, można podziwiać rozpościerające się szeroko królestwo świerka. Uważny obserwator zwróci uwagę na wyróżniające się od innych świerczyny, które doczekały się własnej nazwy – świerczyny istebniańskie. Na terenie Wisły znajdują się dwa rezerwaty: „Barania Góra”, obejmujący powierzchnię 383 ha, który chroni źródliska Białej i Czarnej Wisełki, oraz rezerwat pstrąga potokowego „Wisła”.

2004 0509Image0018  DSC09885  20100810 IMG 0133  drwale

Atrakcje turystyczne Regionu

Śląsk jest pełen pozytywnej energii, biorąc pod uwagę zróżnicowanie pod względem narodowościowym, kulturowym i turystycznym. Śląskie posiada szereg najróżniejszych atrakcji turystycznych w Polsce, w tym: piękne skałki wapienne na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, doskonałe warunki do wspinaczki, to pasma górskie Beskidu Śląskiego i Beskid Żywieckiego z dobrze znanymi w Europa ośrodkami narciarskimi w Szczyrku, Ustroniu, Wiśle lub Korbielowie, Pszczyńskie lasy, które były świadkiem historii książąt Pszczyńskich, rezerwat „Łężczok” w pobliżu Raciborza i aglomeracji górnośląskiej z dziedzictwem przemysłowym od prawie 200 lat.

gory  kato  ogrodzieniec    

Wisła

U źródeł królowej polskich rzek rozpościera się miasto Wisła. Wyjątkowej urody miasto, które łączy w sobie kameralność, ale i światowość, tradycję, bogactwo natury i jednocześnie nowoczesność. „Perła Beskidów” położona jest w południowej części Polski, w centrum Beskidu Śląskiego, w sąsiedztwie granicy z Republiką Czeską i Słowacką. Miejscowość z każdej strony otaczają lasy i góry, tworząc niepowtarzalną panoramę.

Początek strony